امروز:  شنبه 24 آذر 1397
حدیث روز:
قال رسول الله صلى ‏الله‏ عليه ‏و‏آله :طلب دانش بر هر مسلمانى واجب است. خداوند جويندگان دانش را دوست دارد.(مصباح الشریعه،ص13)
کد خبر: 94
تاریخ انتشار: پنجشنبه , 2 مرداد 1393 10:48
نویسنده: سعید برزگر

بطور مسلم، دشمن ترین مردم نسبت به مؤمنان را یهود و مشرکان خواهی یافت

به گزارش سفیر باران به نقل از شیرازیس، شایسته است مسلمانان ضد ستم قیام کنند و این از مهم ترین آموزه های دینی به شمار می آید و قیام سالار شهیدان تاریخ بشر، حضرت امام حسین علیه السلام در برابر ستم امویان ناپاک نمونه ای بارز است. آن حضرت در این باره خطاب به امت اسلامی چنین فرمود: آیا نمی بینید که به حق عمل نمی شود و از باطل خودداری نمی گردد در چنین شرایطی سزاوار است مومن از جانش بگذرد و به دیدار پروردگارش بشتابد.

آن حضرت در ادامه می فرماید: آگاه باشید، این ناپاک پسر ناپاک مرا در میان دو چیز (جنگ یا پذیرش ذلت ) مخیر گذاشته اما ذلت از ما بسیار دور است .

اما متاسفانه با دور ماندن امت اسلامی از آموزه های دینی مکتب اهل بیت علیهم السلام در عصر کنونی شاهد عملکردی کاملا متناقض با فرامین اسلامی از سوی کشور های اسلامی بوده و هستیم، به طوری که سران این کشورها در شرایط حساس کنونی  چه در مقابل ظلم بزرگی که مردم سوریه در طی سال های اخیر و یا حضور عناصر مزدور دشمن (داعش ) در عراق و یا اکنون جنگ ظالمانه و نابرابر صهیونیست ها در غزه یا حریه ننگین سکوت را برمی گزینند و یا عملا مثل کشور مصر با بستن مرزهای خود به روی باریکه غزه به همکاری با دشمن ظالم می پردازند .

 

تبری از طاغوت از وظایف مسلمانی است. امام محمد باقر علیه السلام در این باره می فرمایند: ای اباصالح از دوستی باطن گرایانه با غیر ما اهل بیت بپرهیز زیرا هر دوستی با غیر اهل بیت نوعی دوستی با طاغوت است ابان بن تغب میگوید: از امام صادق شنیدم که میگفت: ای گروه جوانان از خدا بترسید و دنباله رو این روسا (حاکمان بنی عباس )نباشید، آنان را رها کنید تا خوار شوند، آنان را دوست و رازدار خود قرار ندهید ...

تبری از دشمنان به ویژه دشمنان یهودی چنان مورد تاکید اسلام است که خداوند متعال در این رابطه در قران کریم می فرماید:  «لَتَجِدَنَّ أَشَدَّ النّاسِ عَداوَةً لِلَّذِینَ آمَنُوا الیَهُودَ وَالَّذِینَ أَشْرَکُوا»؛ «بطور مسلم، دشمن ترین مردم نسبت به مؤمنان را یهود و مشرکان خواهی یافت.»

دشمنی یهودیان صهیونیست با مسلمان به حدی که امروز در سرتاسر جهان اسلام شاهد دست های آشکار و پنهان آنان در کشتار مسلمین هستیم و اوج این کشتار را باید در فلسطین اشغالی مشاهده کرد؛ اما متاسفانه علقه و محبت سران عرب به ظاهر مسلمان به این صهیونیست های خون خوار به حدی زیاد است که حاضرند حتی در ظاهر ننگ همراهی با قاتلان خون خوار کودکان و زنان مسلمان غزه و عراق و ... را به جان بخرند، اما در برابر ظلم آشکار ظالمان دم بر نیاورند .

 

اما حساب مردم مسلمان از سران آنان جداست و این مردم آزادی خواه و روزه دار مسلمان سراسر دنیای اسلام هستند که امسال با توجه به وخامت اوضاع در غزه و سرزمین های اشغالی پرشور تر از هر سال در جمعه آخر ماه مبارک رمضان به ندای سرنوشت ساز امام خمینی لبیک می گویند و باحضور خود در راهپیمایی روز جهانی قدس ثابت می کنند که فلسطین پاره تن اسلام است و حرکت جهانی برای آزادی قدس شریف همچنان جاری و پابرجاست و نه تنها تبری که همکاری با ظالمان بر ای مسلمانان روا نیست .

 

امام کاظم علیه السلام فرمودند :هر کس بقای ستمگر را دوست داشته باشد، از آنان به شمار می آید و هر کس از آنان باشد به آتش دوزخ در آید؛ باشد که سران عرب با دوستان خود در دوزخ محشور شوند .

ارسال نظر

کد امنیتی