امروز:  شنبه 24 آذر 1397
حدیث روز:
قال على عليه‏ السلام :بهترين علم آن است كه مفيد باشد.(غررالحکم و دررالکلم،ص 354)
کد خبر: 420
تاریخ انتشار: چهارشنبه , 19 خرداد 1395 12:50
نویسنده: سفیر باران

شبکه نفوذ و ترویج فساد فرهنگی در فضای مجازی متلاشی شد/ جزئیات

به گزارش روابط عمومی سپاه فجر فارس، با تلاش نیروهای سازمان اطلاعات سپاه فجر استان فارس یک شبکه سازمان یافته نفوذ فرهنگی و ترویج فساد متلاشی شد، افراد دستگیر شده طِی این عملیات از عوامل اصلی پروژه عنکبوت بوده اند.

یک منبع آگاه در رابطه با جزئیات عملیات انهدام این شبکه ترویج فساد به تنویر گفت: در پِی غفلت دستگاه های فرهنگی و ناآگاهی صنوف و اتحادیه ها، تعداد 20 مکان و واحد صنفی نظیر آتلیه، مزون و طراح لباس به مکان ترویج فساد و فحشا تبدیل شده و به تولید و انتشار تصاویر مبتذل و غیر اخلاقی از خانواده ها و افراد در فضای مجازی مبادرت می نمودند.

وی ادامه داد: با اقدامات اطلاعاتی و رصد فعالیت های این شبکه، نیروهای امنیتی سپاه فجر با دستور مقام قضایی طِی یک عملیات غافلگیرانه ضمن پُلمپ این واحد های صنفی دارای فعالیت مجرمانه، تعداد دوازده نفر را دستگیر نموده و شبکه سازمان یافته نفوذ فرهنگی و ترویج فساد متلاشی نمودند، همچنین تعدادی از افرادی که در این شبکه بعنوان مالک آتلیه، مانکن و طراح لباس فعالیت می نمودند نیز شناسایی و تحت تعقیب قرار گرفته اند.

این منبع آگاه افزود: این فعالیت های مجرمانه با برنامه ریزی دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی و در راستای گسترش بی حجابی، ولنگاری فرهنگی، ارتباطات غیراخلاقی و ترویج فرهنگ برهنگی در جامعه اسلامی سازماندهی شده اند و هدف اصلی آن نیز وارد آوردن ضربات مُهلک به بنیان خانواده های ایرانی است.

وی خاطرنشان نمود: برخی از افراد دستگیر شده در دام عناصر بیگانه و پروژه نفوذ فرهنگی گرفتار شده بودند و مستندات حمایت رسانه ای و پشتیبانی مالی بیگانگان از این نوع فعالیت های مجرمانه بدست آمده است، عوامل این شبکه در پوشش سازمان های خیریه ده ها هزار دلار برای طراحی و اجرای پروژه ترویج فساد در کشور دریافت نموده بودند.

این منبع آگاه خاطرنشان نمود: تعدادی از اعضای این شبکه ترویج فساد به برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس دعوت شده و تحت آموزش قرار گرفته اند، این افراد پس از فراگیری آموزش هایی نظیر آرایشگری و طراحی لباس اقدام به تهیه تصاویر، کلیپ و فیلم های مبتذل در برخی آتلیه ها و استودیو ها نموده و سپس با هدف جلب حمایت های رسانه های و مالی این محصولات مبتذل فرهنگی را برای شبکه های ماهواره ای ارسال یا در شبکه های اجتماعی منتشر می نمودند.

وی " نفوذ فرهنگی، عادی سازی و ترویج فرهنگ برهنگی غرب، از بین بردن پوشش حجاب و گسترش بی غیرتی در بین زنان و مردان جامعه ایرانی را از اهداف اصلی این شبکه فساد عنوان نمود و افزود: با توجه به اینکه این افراد با پشتیبانی رسانه ای شبکه های ماهواره ای فعالیت می نمودند، هوشیاری والدین، خانواده ها و نظارت بیشتر مسئولان صنوف و اتحادیه ها برای مقابله با این نوع جریان های ترویج فساد ضروری است.

این منبع آگاه در پایان صحبت هایش با هشدار به افرادی که با شبکه های ترویج ابتذال فرهنگی با هر نوع عنوانی همکاری می نمایند، گفت: نیروهای امنیتی و اطلاعاتی با رصد شبانه روزی در صورت مشاهده فعالیت های مبتذل فرهنگی و موارد مشابه، بر اساس قانون با عوامل این نوع فعالیت ها برخورد خواهند نمود، از مردم شریف استان فارس خواهشمندیم هرگونه اطلاعات پیرامون فعالیت های مبتذل فرهنگی را به سازمان اطلاعات سپاه فجر یا اطلاعات نواحی بسیج اطلاع رسانی نمایند.

ارسال نظر

کد امنیتی