امروز:  شنبه 24 آذر 1397
حدیث روز:
قال رسول الله صلى ‏الله‏ عليه ‏و‏آله :طلب دانش بر هر مسلمانى واجب است. خداوند جويندگان دانش را دوست دارد.(مصباح الشریعه،ص13)
کد خبر: 214
تاریخ انتشار: چهارشنبه , 5 آذر 1393 10:45
نویسنده: سعید برزگر

اعزام ۱۰۸ کاروان از دانشگاهیان به عتبات عالیات

سفیر باران: محمد زارع گفت: اعزام دانشگاهیان سراسر کشور به عتبات عالیات از 6 آبان ماه با اعزام یک کاروان دانشجویی از استان سیستان و بلوچستان آغاز شد و تا اول دی ماه در سراسر کشور ادامه دارد که در طول این مدت 108 کاروان از دانشگاهیان به صورت زمینی و هوایی از سراسر کشور عازم عتبات عالیات می‌شوند.

وی افزود:این کاروان‌ها شامل اساتید دانشگاه‌ها، کارمندان، دانشجویان دختر با یکی از محارم، پسران و متاهلین هستند.

زارع گفت: تاکنون 64 کاروان راهی عتبات عالیات شدند و هم اکنون 9 کاروان دانشجویی در کربلای معلی و 6 کاروان دیگر در نجف اشرف مستقر هستند.

معاون اعزام ستاد در خصوص برنامه های ویژه کاروان های دانشگاهی گفت:از برنامه های ویژه کاروان های دانشگاهیان در عتبات می توان به بازدید از موزه حرم حسینی، اماکن تاریخی اطراف حرم در نجف اشرف و کربلای معلی اشاره کرد.همچنین نمایندگان ستاد در دو شهر نجف و کربلا مستقرهستند و جهت بهره وری معنوی زائرین مداح و خبرنگار نیز جهت پوشش خبری مستقر شده است.

وی ادامه داد:از مزیت های عمده کاروان های عتبات دانشگاهیان یکدست بودن کاروان و اعطا وام قرض الحسنه یک میلیون تومانی به زائرین دانشگاهی است.

معاون اجرایی ستاد گفت:همزمانی اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات در ایام ماه های محرم و صفر شور و حال خاصی به زائرین دانشجو بخشیده است و ما در این دوره با استقبال بی نظیر دانشگاهیان جهت تشرف به عتبات عالیات مواجه هستیم.

زارع گفت:زائرین در سه درجهA،B،C به عتبات اعزام می شوند و با توجه به دوری و نزدیکی هتل ها به حرم در دو شهر نجف و کربلای معلی قیمت ها متغیر است.
گفتنی است دانشجویان 3 روز در شهر نجف اشرف و 4 روز در کربلای معلی مستقر هستند.
لازم به ذکر است،ثبت نام مجدد از متقاضیان عتبات متعاقبا از سایت لبیک اعلام خواهد شد.

 

منبع: snn.ir

برچسب : ستاد عمره و عتبات دانشجویی اعزام دانشجویان محمد زارع عتبات سفیر باران بسیج زند دانشگاه زند


ارسال نظر

کد امنیتی