امروز:  يكشنبه 30 دي 1397
حدیث روز:
قال على عليه ‏السلام : زكات دانش، آموزش به كسانى كه شايسته آنند و كوشش در عمل به آن است.(غرر الحکم و درر الکلم،ص391)

چهار تشکل دانشجویی دانشگاه شیراز در اعتراض به صدور مجوز سخنرانی فعالین فتنه:

کد خبر: 436
تاریخ انتشار: شنبه , 29 خرداد 1395 01:19
نویسنده: سفیر باران

چهار تشکل دانشجویی دانشگاه شیراز در بیانیه ای با موضوع صدور مجوز سخنرانی فعالین فتنه اعلام داشتند: از مسئولین استانی و دانشگاهی  می خواهیم یکبار برای همیشه در جمع مردم و یا دانشجویان حاضر شوند و مرز بندی خود را با فتنه و فتنه گران اعلام کنند.

 

متن این بیانیه به شرح زیر است:

 

بسمه تعالی

 

«چرا عذرخواهی نمی کنند....؟ در جلسات خصوصی می گویند ما اعتراف می کنیم که تقلب اتفاق نیفتاده بود...! چرا کشور را دچار این ضایعات کردید...؟» رهبر معظم انقلاب

 

هنوز یکسال از فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار اساتید دانشگاه ها نگذشته است که متاسفانه شاهد هستیم مسولان استانی و دانشگاهی شهر و استان فارس بر خلاف متن صریح منویات معظم له مبنی بر غیر قابل اعتماد بودن عناصر فتنه 88، یا از سر غفلت و یا از سر خیانت و عناد مجوز حضور و سخنرانی به کسانی می دهند که امتحان خوبی را در ماجرای فتنه 88 پس ندادند.

 

این اندازه بی توجهی و عدم دقت مسئولین  محترم استانی و دانشگاهی واقعا جای بسی تاسف دارد. مسئولین  مختلف استانی بدانند که بی تدبیری و عدم توجه آن ها در واگذاری تریبون های استانی و دانشگاهی به عناصر منصوب به فتنه و نور چشمی های دشمنان قسم خورده اسلام و انقلاب از نگاه فرزندان این خطه شهید پرور دور نخواهد ماند. لذا با توجه به این مقدمه نکاتی را متذکر می شویم:

 

1- در همین راستا شاهد هستیم که مسئولین  دانشگاه شیراز اخیرا مجوز سخنرانی برای یکی از محکومین و زندانیان فتنه 88 صادر  کرده اند که جای بسی تاسف و تاثر دارد که این دانشگاه که به تعبیر رهبر انقلاب دارالعلم در دارالعلم است تبدیل به مکانی برای سخنرانی های محکومین قضایی و سیاسی و امنیتی شده است.

 

حال سوال جدی و اساسی ما از مسئولین  مربوطه این است که اگر از سابقه این فرد معلوم الحال اطلاع داشته اند چطور به چنین شخصی برای حضور در دانشگاه که به تعبیر امام خمینی (ره) مبدا تحولات است، اجازه سخنرانی داده می شود؟ چگونه به کسی که دارای 5 ماه محکومیت قضایی است و جز کسانی بوده است که نظام را به لبه پرتگاه برده اند مجوز حضور در دانشگاه داده شده است؟ به راستی چگونه به کسی که در کنفرانس ننگین برلین که همگان میدانند تمامی ساختار های نظام در آن زیر پا گذاشته شد و اساس انقلاب زیر سوال رفت شرکت فعال داشته است، اجازه حضور در دانشگاه را می دهند؟

 

چگونه و با چه توجیهی به کسی که عضو یکی از احزاب منحله و معاند نظام بوده است و به خاطر همین امر هم با دستور مقام قضایی منحل شده است تریبون رسمی دانشگاه را اعطا میکنند؟ و بگذریم از حاشیه سازی ها و مخالفت های رسمی و صریح اطرافیان و بالخصوص فرزند و عروس ایشان با نظام اسلامی که از ذکر آن صرف نظر می کنیم.

 

سوال اساسی ما نیز این است که مگر شما فتنه را همانند رهبر انقلاب خط قرمز نظام نمیدانید؟ و اگر هم بگویید که از سابقه فرد مذکور اطلاعی نداشته اید چگونه خود را مسوول می نامید در صورتی که بدیهی ترین اطلاعات راجع به این فرد را نمی دانید؟

 

-2 در پایان از مسئولین  استانی و دانشگاهی  می خواهیم یکبار برای همیشه در جمع مردم و یا دانشجویان حاضر شوند و مرز بندی خود را با فتنه و فتنه گران اعلام کنند، همچنین ما به تعبیر امام راحل مان همه مسئولین  استانی در تمام بخش ها را به تقوای الهی و پایبندی به اصول اساسی انقلاب دعوت میکنیم و اعلام میداریم که خواستار جبران و عدم تکرار این گونه رفتار های غیر انقلابی و دشمن شاد کن می باشیم.

 

والسلام علی من التبع الهدی

 

بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز

انجمن اسلامی دانشگاه شیراز

 جامعه اسلامی دانشگاه شیراز

ستاد یادواره شهدای دانشجویان دانشگاه شیراز

منبع:nbdfars.ir

ارسال نظر

کد امنیتی