امروز:  يكشنبه 30 دي 1397
حدیث روز:
قال رسول الله صلى‏ الله‏ عليه ‏و‏آله :خير دنيا و آخرت با دانش است و شرّ دنيا و آخرت با نادانى.(بحارالانوار، ج79، ص170)

برای تحقق مطالبات به حق مردم بسیار تلاش کنید

کد خبر: 414
تاریخ انتشار: پنجشنبه , 20 خرداد 1395 19:34
نویسنده: سفیر باران

در بخشی از نامه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان فارس خطاب به نمایندگان مردم این استان در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی آمده است: همان‌طور که می‌دانید دشمنان ملت و انقلاب اسلامی هر لحظه در اندیشه آسیب رساندن به این نظام مقدس بوده و هستند و لحظه‌ای در این راه کوتاه نیامده‌اند ازاین‌رو شما نمایندگان ملت باید هوشیار بوده و با رصد اقدامات خصمانه دشمنان به پشتوانه مردم، در برابر توطئه‌های آن‌ها ایستادگی کنید و این امر در شرایطی محقق خواهد شد که نمایندگان به‌دور از منافع شخصی، حزبی و جناحی و با تأکید بر وحدت اقشار مختلف جامعه، یک‌صدا برای خنثی کردن نقشه‌های دشمن و نیز اعتلای ایران اسلامی بکوشند.

در ادامه این نامه تصریح شده است: یکی دیگر از مواردی که منتخبان مردم در مجلس شورای اسلامی باید به آن توجه وافر کنند تمرکز بر وظیفه اصلی نمایندگان یعنی قانون‌گذاری است (بر طبق اصل هفتادویکم قانون اساسی) که گاهی مشاهده شده دخالت در امور اجرایی و درگیر مسائل این‌چنینی شدن، نمایندگان را از قانون‌گذاری و نظارت بر این امور که رسالت اصلی آن‌هاست باز داشته است.

در بخش دیگری از نامه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان فارس آمده است:
رهبر معظم انقلاب در سال‌های اخیر در بیانات خود بارها بر اهمیت مسئله اقتصاد مقاومتی، به‌عنوان تنها راه مقابله با جنگ اقتصادی راه افتاده علیه ملت ایران، تأکید کرده‌اند که این موضوع را می‌توان از نام‌گذاری‌های چند سال اخیر توسط ایشان دریافت و نام‌هایی مانند حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف، همت مضاعف، کار مضاعف، جهاد اقتصادی، تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه‌ ایرانی و اقتصاد مقاومتی از این جمله است.
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان فارس در این نامه از نمایندگان مجلس خواسته‌اند که در قانون‌گذاری‌ها و اصلاح قوانین، موضوع اقتصاد مقاومتی را نصب‌العین خود قرار دهند.
در بخش دیگری از این نامه خطاب به نمایندگان مردم استان فارس در مجلس شورای اسلامی آمده است: نکته قابل تامل دیگر مسئله تهاجم فرهنگی و جنگ نرم است که اهمیت آن بر کسی پوشیده نیست و شما به‌یقین از دغدغه‌های رهبر انقلاب راجع به مسئله فرهنگ آگاه بوده و هستید.
این نامه می‌افزاید: بر نمایندگان واجب است که در برابر هجمه‌های بی‌سابقه فرهنگی، برای تسهیل در اجرای امور فرهنگی و مقابله بافرهنگ مخرب بیگانه، راهکارهایی را در وضع و اصلاح قوانین در نظر گیرند.

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان فارس از نمایندگان مردم شریف فارس خواسته‌اند تا این نکات را مدنظر خود قرار داده و در راستای تحقق مطالبات به‌حق این مردم، نهایت تلاش خود را به‌کار برند.
در پایان این نامه آمده است: استان پهناور فارس دارای ظرفیت‌های ویژه و منحصربه‌فردی است که نمایندگان با در نظر گرفتن تمام آن‌ها و لحاظ وحدت درونی می‌توانند بر مشکلات مردم ولایتمدار این خطه فائق آیند.

ارسال نظر

کد امنیتی